אודות

הכל בראש

״הכל בראש״ הוא פרויקט של Google ובית איזי שפירא, שמטרתו לאפשר לאנשים עם מוגבלות מוטורית בידיים גישה מלאה לסמארטפון (טלפון חכם) ולטאבלט (מחשב לוח). בזכות מענק בסך מיליון דולר שנתנה Google ותוך ליווי מקצועי של בית איזי שפירא, במהלך שנת 2016 מחלק הפרויקט בחינם את הטכנולוגיה שפיתחה חברת הסטארטאפ הישראלית Sesame Enable, המאפשרת לתפעל סמארטפון וטאבלט בתנועות ראש, ללא מגע יד.

פרויקט החלוקה הארצי מבוצע בשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה הרלוונטיים, בתי החולים השונים, העמותות והארגונים הפועלים למען אוכלוסיית הנכים בישראל. עמדות חלוקה של "הכל בראש" פרוסות בכל רחבי הארץ ובמידת הצורך אף מגיעים מדריכי הפרויקט לבתיהם של משתמשים אשר אינם יכולים להתנייד. החלוקה מלוות בהדרכה ולאחריה עומד לרשות המשתמשים מוקד תמיכה ארצי. ההשתתפות ב"הכל בראש" אינה כרוכה בתשלום או בהתחייבות – מדובר בפרויקט ללא כל מטרת רווח.

Google

המשימה של Google היא לארגן את המידע בעולם ולהפכו לנגיש ושימושי. Google מבצעת משימה זו באמצעות יצירה ואספקה של שירותים ואפליקציות אשר משפרים את חייהם של אנשים בכל רחבי העולם.

בישראל, שמה Google דגש על תמיכה ביזמות טכנולוגית, בחדשנות ובכישרון הישראלי לתועלת המשתמשים בישראל ובעולם. שיתוף הפעולה עם בית איזי שפירא במסגרת "הכל בראש" הוא ביטוי חשוב של כל אלו.

בית איזי שפירא

בית איזי שפירא פועל לשינוי באיכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם. הארגון נוסד לזכרו של איזי שפירא ז"ל ובהמשך לדרכו ולפילוסופית החיים שלו כי "לכל אדם הזכות לחיות בכבוד ובהתאם למלוא יכולותיו.

החזון של בית איזי שפירא הינו לפעול למען חברה המבטיחה לילדים ובוגרים עם מוגבלויות שונות את הזכות למירב ההזדמנויות לצמיחה ולהשתתפות בחיי הקהילה. האמצעים למימוש חזון זה הינם פיתוח והפעלת שירותים מתקדמים ואיכותיים; השפעה על מדיניות וחתירה לשינוי בקהילה באמצעות חינוך; ייזום מחקרים, הפצת ידע והכשרה בקרב הקהילה המקצועית ואנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם.

החיבור בין בית איזי שפירא לבין Google לטובת פרויקט "הכל בראש", וכן במסגרת מיזמים משותפים נוספים, ממחיש כי בכוחה של הטכנולוגיה לפרוץ גבולות ומוגבלויות, לחולל שינוי באיכות חייהם של אנשים עם מוגבלות ולאפשר להם עצמאות ושילוב.  

תמונת בית איזי לעמוד האודות באתר

Sesame Enable

Sesame Enable היא חברת סטארטאפ ישראלית אשר נוסדה בשנת 2013 ושמה לה למטרה להנגיש את עולם המובייל לאנשים עם מוגבלות. לאתר החברה.

הטכנולוגיה של Sesame Enable אשר תחולק במסגרת "הכל בראש" מבוססת על אפליקציה הניתנת להורדה במכשירי אנדרואיד, המופעלת באמצעות רכיב טכנולוגי חיצוני (שגודלו כגודל שלט של מזגן) המתחבר למכשיר בתקשורת Bluetooth.

לאחר הפעלת האפליקציה, מופיע על מסך הסמארטפון או הטאבלט סמן עכבר, אשר נע בהתאם לתנועות הראש של המשתמש. תנועות הראש נקלטות על ידי המצלמה הקדמית של המכשיר, וכך יכול המשתמש לתפעל את הסמארטפון או הטאבלט באופן מלא, על כל מאפייניו – להתקשר, לסמס, לכתוב מיילים, לגלוש באינטרנט, להוריד ולהשתמש באפליקציות.

הטכנולוגיה של Sesame Enable מבוססת על אלוגריתם ראייה ממוחשבת לעקיבה אחר תנועות ראשו של המשתמש בדיוק גבוה ותוך יכולת להתאימה לכל משתמש באופן פרטני.

Sesame Collage (1)

על מנת להשתתף בפרויקט ״הכל בראש״ יש למלא תחילה את טופס ההרשמה בעמוד "הצטרפות".

לשאלות ובירורים, ניתן לפנות למוקד הארצי שמספרו 0733-730000, בימים ראשון עד חמישי בין השעות 10:00 עד 17:30.

תודות

Dagesh_Heb_300dpi   Logo_BAMBOO_2016